בחירת עורך דין מקרקעין בחיפה הינה לעיתים מורכבת עקב ריבוי אפשרויות והמלצות, וכתוצאה מכך, היכולת והאפקטיביות בבחירת עורך דין מתערפלת. על מנת לוודא כי מדובר בעורך דין מקרקעין אמין, מקצועי ומנוסה בתחום הכנו בשבילכם את המדריך הבא.

בהליך של בחירת עורך דין מקרקעין, כדרישה בסיסית, נדרש מעורך הדין כי יהיה מומחה למקרקעין. צריך להימנע, ככל האפשר מקבלת שירות על ידי עורך דין שאינו מתמחה בתחום. דיני המקרקעין הינם תחום בפני עצמו, הדורש מעורך הדין ידע מעמיק בתחום, התעדכנות בפסיקה וניסיון רב.

בחירת עורך דין מקרקעין שזהו תחום עיסוקו העיקרי

בעת בחירת עורך דין מקרקעין בחיפה חשוב לבדוק האם אכן מדובר בעורך דין מומחה בתחום, או שמדובר בעורך דין העוסק במגוון התחומים המשפטיים. רוב עורכי הדין בישראל אינם מתמקדים בתחום ספציפי ועוסקים גם בתחומי המשפט השונים. עיסוק בתחומים שונים עלול לפגוע במיומנותו ומקצוענותו של עורך הדין שכן, הוא אינו מתמקד ומתמקצע בתחום הספציפי.

לדוגמא, ייתכן כי עורך דין אשר עוסק במתן שירותים משפטיים בתחומי המשפט השונים, יהיה פחות בקיא בתחום המקרקעין. דבר זה עלול לגרוע מטיב השירות ללקוח. הסיבה לכך היא כי עורך דין מקרקעין שזהו תחום עיסוקו העיקרי, ייחשף באופן שוטף לעדכונים בתחום, למגמתו של בית המשפט, להליכים הביורוקרטיים ויהיה בעל היכרות רבה עם שירות משפטי בתחום זה.

עורך דין מקרקעין בחיפה שזהו עיסוקו העיקרי ידע לנהל את התיק בצורה טובה יותר ובכך לתת שירות מקצועי ואמין ללקוח.

בדקו את הוותק של עורך הדין

הוותק עינו דבר חשוב ועיקרי בעת בחירת עורך דין מקרקעין. עורך דין בעל וותק בתחום המקרקעין מביא עמו ידע רב, מומחים, יועצים והחשוב מכל, היכרות מעמיקה עם תחום המקרקעין. לכן, יש לבדוק כי עורך הדין בעל ניסיון במתן שירות זה. כמו בכל תחום, לניסיון יש משמעות.

האם יש השמצות או המלצות כלפי עורך הדין?

דבר חשוב שיש לבדוק בעת בחירת עורך דין מקרקעין הוא האם קיימות המלצות או השמצות כלפי אותו עורך דין. בעיון וחיפוש שמו של עורך הדין ברחבי הרשת ניתן למצוא המלצות, כמו גם השמצות.

קיומו של אתר אינטרנט המציג את שירותיו של עורך הדין

בהליך של בחירת עורך דין מומחה למקרקעין בחיפה, דבר חשוב הוא קיומו של אתר אינטרנט ותכנים רלוונטיים. בחינת אתר האינטרנט נעשית בשני מישורים. האחד, פירוט תחומי העיסוק ותכנים רלוונטיים. נגישות נוחה לתוכן האתר ופרסום תכנים רלוונטיים העוזרים למשתמש מעידים על אופיו של עורך הדין, על הנכונות, הסדר והמקצוענות. המישור השני, הינו אחידות צוות המשרד. באתר שבו מופיע צוות עורכי הדין שבמשרד, מעיד על צוות אחיד שאינו משתנה חדשות לבקרים.

האם לעורך הדין יש היכרות עם תחום ההנדסה האזרחית וענף הבניה?

תחום ההנדסה ותהליכי בניה הינם תחומים אשר הידע בהם חשוב מאוד כאשר מתבצעת בחירת עורך דין מקרקעין. עבודתו של עורך הדין הינה אומנם משפטית, אך נדרשת היכרות רבה עם הליכי תכנון, בניה ועולם ההנדסה האזרחית. הרי, עיסוק בהליכים משפטיים אלו, זוהי עבודתו השוטפת של עורך דין מקרקעין.

בבואך לפגישה עם עורך הדין, ניתן לשאול את עורך הדין מספר שאלות הנוגעות לעולם התכנון, הבניה והמקרקעין. אם הוא לא יענה לשאלה או יהסס בתשובתו, ייתכן והוא אינו מומחה בתחום. חשוב לזכור כי עסקאות מקרקעין כמו כרוכות בעלות כספית רבה. למשל, רכישת דירה חדשה מקבלן, אחת מן הפעולות הכלכליות הגדולות שבן אדם עושה בחייו, מצריכה הבנה מעמיקה בתחום וללא פשרות.

המלצה בגדר חובה – משרד בוטיק למקרקעין

כאמור, מעורך הדין נדרש לידע מעמיק בתחום המקרקעין תוך הבנה וידע בתחום ההנדסה האזרחית. משרד בוטיק למקרקעין עונה על הדרישות. משרד זה, מתעסק אך ורק בתחום המקרקעין, מלווה באופן שוטף קבלנים, יזמים וגופים, כמו גם אנשים פרטיים.

שירות משפטי מלא ואקטיבי

בעת בחירת עורך דין מקרקעין בחיפה חשוב לבדוק את אופי השירות. נדרש מעורך הדין כי יהיה אקטיבי במהלך הטיפול, השירות או התביעה, ולא רק ינהל אותה. על עורך הדין לייעץ לאורך כל השירות אותו הוא נותן.

סיכומו של דבר

בחירת עורך דין מקרקעין משפיעה ישירות על טיב השירות ועל הגנתו של הלקוח. רצוי כי עורך הדין הנבחר יהיה בקיא בתחום המקרקעין ולא יעסוק בתחומי המשפט השונים אשר יכולים לגרוע מיכולתו להיות עדכני ומקצועי ככל האפשר. בבחירת עורך דין מקרקעין יש לבדוק המלצות על טיב שירותו. עם זאת, אפשר לבקש דוגמאות לתיקים שאותו עורך הדין ניהל ולהתרשם. כל זאת, על מנת לקבל ייצוג מקצועי ואמין, על הצד הטוב ביותר עבור הלקוח.