עורך דין מקרקעין בחיפה הוא האיש שלכם לביצוע עסקת מקרקעין, כשהסיוע שלו מבטיח שהיא תתבצע על הצד הטוב ביותר – ומבלי שתיכנסו לבורות כלכליים וחוזיים שקשה לצאת מהם.

אין צל של ספק שעסקת מקרקעין היא החשובה ביותר שאנחנו צפויים לבצע בחיים שלנו, כיאה לכספים העצומים שמונחים כאן על כף המאזניים: החל ממאות אלפי שקלים ועד מיליוני שקלים, תלוי בסוג העסקה, בגודל הנכס ובאזור בו הוא ממוקם על מפת ישראל, ומכאן הצורך לקבל סיוע של עורך דין נדל"ן מקצועי ומנוסה.

הבעיה הגדולה היא שעסקאות מקרקעין הן הכל חוץ מפשוטות, עם סעיפים בעייתיים מאד, עם תרחישים שליליים שרק מחכים להתגשם ועם הרבה מלכודות אליהן אפשר להיכנס, חלקן מוצבות על ידי הצד השני בעסקה וחלקן טכניות יותר. רק סיוע של עורך דין נדל"ן בחיפה יכול להגדיל את סיכויי ההצלחה שלנו, ולהביא לכך שבסופו של יום העסקה תייצג את האינטרסים שלנו על הצד הטוב ביותר.

על ההתמחויות של עורך דין נדל"ן בחיפה

עורך דין נדל"ן הוא הגורם המשפטי שחולש על תחום הנדל"ן, המורכב עד מאד. כשזה נוגע לביצוע עסקאות, קל להבין מדוע הסיוע שלו הוא כה חשוב. עורך הדין יוכל לעבור אתכם על כל סעיפי ההסכם המתגבש – בין אם של מכירה, של רכישה, של השכרה או של שכירות דירה – ולראות שהכל בהם ברור ופועל לטובתכם. המציאות מראה שעניין זה ממש אינו מובן מאליו, על רקע המורכבות הבסיסית של תחום הנדל”ן.

בכל עסקה יש סעיפים ותתי סעיפים שלא יהיו ברורים לאדם המבצע את העסקה. התפקיד של עורך דין מקרקעין בחיפה במקרה הזה הוא "לתרגם" את החוזה לכדי הרצונות של המיוצג שלו, תוך כדי ניהול משא ומתן מול הצד השני במטרה לשפר את תנאי העסקה כמה שניתן. אתם צריכים לזכור שיש לכם בדרך כלל הרבה יותר כוח מכפי שאתם חושבים, וכן שאין חוזה מקרקעין שאינו ניתן לשינוי במקרה הצורך, כל עוד שינוי זה יבוצע מבעוד מועד.

עורך דין מקרקעין בחיפה יוכל להבטיח שהתהליך יתבצע על פי הספר, מה שאינו מובן מאליו גם כן: את התהליכים בתחום הנדל"ן יש לבצע בהתאם לכללים מוגדרים מראש, ואין כאן מקום לגמישות. עורך הדין יוכל למשל לברר עבורכם את הזהות של הצד המוכר או המשכיר, יראה אילו זכויות קיימות לו בנכס (לפעמים מי שאנחנו מתנהלים מולו אינו הבעלים החוקיים של הנכס) ויבדוק האם הנכס כולל הערות אזהרה, שעבודים וחובות או נתון במצב מטריד מסוג אחר.

פרמטרים אלה עשויים להשפיע לא רק על המחיר של העסקה המתגבשת, אלא גם על הכדאיות שלה. ייתכן שלאחר הבדיקות הללו ימליץ לכם עורך הדין לדרוש הפחתה משמעותית של המחיר, סילוק החובות לפני רכישת הנכס או אפילו לסגת מהעסקה לחלוטין.

בהמשך לכך, עורך דין נדל"ן יכול להתנהל בשם הלקוחות שלו מול הגורמים האחרים הפועלים בשדה המשחק, למשל הרשות המקומית הרלוונטית או רשות המיסים, שתגבה על העסקה מיסים, מטבע הדברים. עורך דין נדל"ן יכול לפעול בשם הלקוח שלו במטרה להפחית את תשלום המסים, ובמקרים מסוימים גם לבטל אותם לחלוטין. כך למשל יש אוכלוסיות או אפילו מקרים שכן מאפשרים את ההנחה, ומבצעי העסקאות אינם תמיד מודעים להם. עורך דין נדל"ן אמור לשפוך אור על המצב, ובכך לשפר עוד יותר את ההיבט הכלכלי של ביצוע העסקה.

אז איך בוחרים עורך דין?

בחירת עורך דין מקרקעין בחיפההיא קריטית בדרך להצלחת התהליך ולהשלמת העסקה על הצד הטוב ביותר עבורכם. לא כל עורך דין הרי יהיה בעל ניסיון רב שנים בתחום הנדל"ן, או אפילו יעסוק בו. אתם צריכים לוודא שלעורך הדין האמור יש ניסיון בליווי לקוחות ובביצוע עסקאות מסוג דומה, או בסדר גודל דומה לשלכם – יש למשל הבדל עצום בין עסקאות של נדל"ן פרטי לנדל"ן המוגדר כמסחרי.

חשוב לראות מהי רשימת ההתמחויות של אותו עורך דין נדל"ן, מאחר שיש נושאים ספציפיים שהוא עשוי להתמקצע בהם: לדוגמא, חלק מעורכי הדין מתמחים בעיקר בנושא של מיסוי מקרקעין, בעוד אחרים מתמחים דווקא בהשקעות נדל"ן. בכל מקרה, חשוב לבחור בעורך דין שההתמחות העיקרית שלו היא תחום הנדל"ן, או לכל הפחות אחת ההתמחויות העיקריות.

לסיכום

מומלץ להיפגש עם עורך הדין כצעד ראשון, להתרשם מהידע שלו ולראות מהי התפיסה הכללית שלו לגבי סוג העסקה המתגבשת. חשוב שתזכרו כי הבחירה של עורך דין נדל"ן בחיפה איננה המקום בו כדאי לכם להתפשר לקראת עריכת עסקת נדל"ן. אף על פי שהשירות שלו יהיה כרוך בתשלום, מטבע הדברים, האפשרות לבצע עסקה ללא דופי באמצעותו יכולה לחסוך כספים בשיעור עצום. כל אלה מגדילים את כדאיות הפניה לעורך הדין, והופכות את הסכומים אותם הוא דורש על שירותיו לכמעט בטלים בשישים.